Євроклуб 'ЮНІОР'

 

Наші здобутки
Наші здобутки

опис діяльності гімназійного європейського клубу

 

      1 вересня 2010 року у Варвинській районній гімназії розпочав роботу євроклуб «Юніор» під керівництвом учителя англійської мови Никоненко Тамари Петрівни. Девіз євроклубу: «Пізнаючи світ, ти пізнаєш себе». Президентом євроклубу призначено Чміля Антона, учня 7-Б класу. Віковий склад євроклубу «Юніор» – це учні 10-17 років, які визнають Статут євроклубу, його цілі та завдання, виявили своє бажання до активної творчої праці та готові виконувати покладені на них обов’язки. Молодіжний євроклуб має свій регламент діяльності. Засідання проводиться раз на тиждень у вівторок о 16 годині у приміщенні комп’ютерного кабінету. У ході засідань діти мають доступ до ресурсів Інтернету, підвищуючи свій інтелектуальний рівень та обізнаність щодо принципів діяльності ЄС та його структур, звичаїв і традицій країн-членів ЄС.

     Загальні положення, мета і завдання, головні напрями і форми роботи євроклубу, членство, права та обов’язки, структура та керівництво чітко вказані у Статуті євроклубу.  

      Одним із провідних напрямків діяльності євроклубу «Юніор» є організація  подорожей – реальних екскурсійних поїздок та заочних за допомогою Інтернет ресурсів. У першому півріччі в рамках діяльності євроклубу здійснено  дводенну екскурсійну поїздку за маршрутом Варва – Кам’янець-Подільський – Варва (8-10 жовтня) з метою пропаганди ідей миру. Спершу познайомилися з древнім містом: Смотрицьким каньйоном - відкритою книгою природи, Вірменський кварталом, дзвіницею Вірменського собору, Миколаївським  храмом XIV ст., найстарішим на Поділлі, площею «Ринок», ратушею, римо-католицьким костелом св. Петра і Павла (пам’яткою під егідою ЮНЕСКО), костелами Тринітаріїв, Домініканським та св. Миколая.  Вразила гуртківців унікальна фортифікація XII-XVIII ст. Старої Фортеці та Нового замку, створена природою та людиною, номінант «Сім Чудес України». По полудні відвідали Хотин - 700літню фортецю над Дністром, замковий комплекс XIII-XVIII ст. (5 веж на 60-ти метрових стінах) та у с. Кривче печеру Кришталева на вузькому вододільному плато між р. Циганкою і впадаючим в неї з південного сходу Семеновим потоком.

      За рахунок Інтернет ресурсів плануємо заочні подорожі до Франції, Іспанії, до Скандинавських країн тощо.

      Працюємо над встановленням зв’язків та налагодженням співробітництва із євроклубами, що діють у регіоні. Так 28 грудня 2010 року відбулася зустріч із молодіжними лідерами євроклубу «Космополіт» гімназії №5 м. Прилуки (координатор Голубова Людмила Миколаївна) та налагоджена співпраця з  лідерами євроклубу «Європейський погляд» ЗОШ I-III ст. №7 м. Прилуки (координатор Мандзюк Олена Віталіївна). У ході зустрічей члени євроклубів обмінювалися інформацією про ЄС,  дискутували на теми: «Чи можна вважати Україну Європейською державою? Чому?» та змагалися у вікторині «Посмішка фортуни».

      Членів євроклубу залучають до розвитку молодіжної дипломатії шляхом організації зустрічей зі студентами Ніжинського державного університету       ім. М.Гоголя. Одна з них відбулася 27 жовтня 2010 року у рамках профорієнтаційного заходу «Один день в університеті» на факультеті іноземних мов. Відвідали музей М. Гоголя, картинну галерею та музей історії університету  у центральному корпусі  (кол. будинок Ніжинської гімназії вищих наук); зоологічний музей у новому корпусі (колекція тварин нараховує понад 1500 птахів і ссавців, близько 800 екземплярів плазунів, земноводних і риб, більше як 20000 різних безхребетних, найбільше комах).

      Члени євроклубу «Юніор» брали участь у гімназійних конкурсах малюнків до міжнародного Дня Миру та до Дня прав людини. У рамках діяльності євроклубу відбувся конкурс на кращу презентацію «Місто моєї мрії» серед учнів 10-Б класу. Перемогла Булава Ірина  з презентацією «Мрія, яка здійснилася» про свою подорож до Угорщини  (м. Будапешт та м. Сентендре) та Австрії (м. Відень). Особливо запам’яталися  колективні творчі справи, які члени євроклубу організували та провели на учнівський загал: «Святкуймо Хелоуін» (05.11.10) та «At Cinderella’s Ball» («На балу у Попелюшки») (30.12.10) до Нового року, спектакль на англійській мові. Члени євроклубу залучаються не лише до концертно-театральної діяльності, але й до участі у рольових та інтелектуальних іграх «Слабка ланка» (з історії Євросоюзу). Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», Всеукраїнському природничому конкурсі «Колосок» та конкурсі з англійської мови «Гринвіч» , що сприяє формуванню особистих й соціальних компетентностей учнів та розвитку універсальних культуровідповідних умінь.

      На мою думку, євроклуби змінюють школи,  випускників, які виходять зі стін навчального закладу, а це майбутнє нашого суспільства. І головне – вони дозволяють молодому поколінню сьогодні розуміти, що майбутнє не створюється потім, воно створюється сьогодні і зараз, в себе вдома. Зробіть Європу в кожній школі!Обновлен 05 июн 2012. Создан 04 июн 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
bigmir)net TOP 100
html counterсчетчик посетителей сайта